Czy mikrocement może być tylko szary? Absolutnie nie! Dzięki bogatej ofercie kolorystycznej możemy uzyskać dowolny odcień, na przykład…. różowy! Latem tego roku mieliśmy przyjemność brać udział w wykończeniu wnętrza kawiarni MOD Donuts przy ul. Paryskiej 37 na warszawskiej Saskiej Kępie. Zobaczcie naszą posadzkę betonową z różowego mikrocementu!

Mikrocement w kawiarni

MOD Donuts na Pradze to już drugi lokal tej mini-sieci z pączkami (pierwszy znajduje się na Mokotowie przy ul. Oleandrów 8). Malutki lokal utrzymany jest cały w różowej kolorystyce w odcieniu NCS 2040-R. Mamy tutaj różową żłobioną ladę, różową posadzkę z mikrocementu oraz blaty pokryte tym samym mikrocementem. Z kolei ściany są jasne, białe, z tradycyjnymi płytkami przywodzącymi na myśl francuskie kawiarnie. Wystrój wnętrza uzupełniają świeże i suszone kwiaty oraz kilimy w stylu boho.

Takie wnętrze idealnie pasuje do sprzedawanych w środku słodkości: pączków z dziurką produkowanych ręcznie na bazie polsko-francuskiej receptury i naturalnych składników najwyższej jakości. Jak podkreślają założycielki kawiarni, MOD donuts to „francuska interpretacja amerykańskich donutów w wersji SLOW”. Można tam zamówić kawę oraz obłędnie pyszne pączki z bajecznymi polewami: kokos, solony karmel, Oreo, mango… Kolekcje smakowe zmieniają się z każdym sezonem, dlatego warto wybrać się tam o różnych porach roku. Latem najbardziej przypadł nam do gustu donut z białą czekoladą z borówką 🙂

Posadzka z mikrocementu na istniejących płytkach

Mikrocement można stosować na istniejące podłoże bez konieczności jego skuwania pod warunkiem, że podłoże jest nośne, równe i stabilne. W tym przypadku na posadzce były płytki imitujące drewno, które zupełnie nie pasowały do wystroju kawiarni.

Jako przygotowanie podłoża pod mikrocement użyliśmy zestawu mostka szczepnego z siatką z włókna szklanego. Dzięki niemu uzyskaliśmy odpowiednią przyczepność mikrocementu do podłoża oraz zapobiegliśmy przebijaniu fug. Następnie zastosowaliśmy dwie warstwy mikrocementu, a na koniec podkład pod lakier oraz bardzo odporny lakier poliuretanowy przeznaczony do lokali użytkowych i miejsc narażonych na wzmożony ruch pieszy.

Zobaczcie, jak wyglądały prace wykończeniowe…

…oraz efekt końcowy:

Różowy mikrocement Saska Kępa
Różowy mikrocement Saska Kępa
Mikrocement blat Saska Kępa
Mikrocement blat Saska Kępa
Różowy mikrocement Saska Kępa
Mikrocement kawiarnia Saska Kępa