Skip to content Skip to footer

Sufit jest traktowany po macoszemu do tego stopnia, że nawet w poradnikach dotyczących malowania nierzadko mówi się wyłącznie o ścianach – tak, jakby sufit w ogóle nie istniał albo jest wspominany na marginesie. Traktujemy go jako strop, część oddzielająca piętra i nic poza tym. Coś wielkiego, białego, często jeszcze przykrytego sufitem podwieszanym. Tymczasem jest to część równie istotna, jak ściany, a do tego często narażona na jaskrawe oświetlenie, warto więc zadbać o sufit już w fazie projektowania wystroju wnętrza. Bez względu na przeznaczenie pomieszczenia odpowiedni design sufitu stworzy element, który może każdemu zakątkowi w domu przydać indywidualnego charakteru.

Sposobów wykończenia sufitu może być przynajmniej kilka, a wszystko zależy od dostępności miejsca, wyrazu otaczających go ścian, czy też charakteru pomieszczenia. Można natomiast zrobić z sufitem znacznie więcej aniżeli jedynie prozaiczne pokrycie go białą farbą.

Projektujący eleganckie wnętrza architekci zwracają ostatnio baczną uwagę na odpowiednie do stylu żyrandole, czy zwisające lampy. Przykładowo duże lampy zawisłe nad stołem, a szczególnie w większej ilości sprawiają, że jadalnia wygląda na wyjątkowo wysmakowaną. Modne są zwłaszcza industrialne lampy-żarówki zwisające na kolorowych kablach, czy lampy wykonane z tak designerskich materiałów, jak miedź, stal albo oksydowane żelazo. Jednak przy takiej aranżacji same lampy nie wyrażą się dostatecznie swoim blaskiem, gdy zabraknie współdziałającego z nimi odpowiedniego tła. Takim tłem może zaś być oryginalny stropowy beton z ukazanymi belkami albo też beton imitujący dekoracyjny tynk.

Nowoczesne wnętrza w betonie

Aranżacja w stylu loftowym sprawia, że betonowy sufit staje się w niej elementem newralgicznym, a za pomocą mikrocementu możemy uzyskać sufit o powierzchni z betonem pokrytym charakterystycznymi wżerami albo stworzyć efekt betonowych, stropowych płyt. Jest to sufit charakteryzujący się tym, że o każdej porze dnia wygląda inaczej, nie może więc być nudny. Poza tym jest to sufit wysoce elegancki, a swój szczególny blask ukazuje w pełnej krasie pod koniec dnia, gdy w wyniku zmiany kąta padania światła, widoczna staje się jego osobliwa struktura.

Mikrocement FESTFLOOR

Pomysły z udziałem betonu można bardzo skutecznie realizować za pomocą produktu – Festwall Life – mikrocement marki FESTFLOOR dedykowany na ściany i sufity.Jest łatwy w aplikowaniu na płaszczyzny i szybko wiąże na podkładach z płyt gipsowo-kartonowych, czy na cementowych i gipsowych tynkach. Oprócz tego można go używać w różnych technikach nakładania, a także zabarwiać, co sprzyja możliwości stwarzania różnorakich kombinacji wykończeń i wzorów. Produkt jest wodoodporny, nie ma więc przeciwwskazań do zastosowania go w łazience, nawet nad kabiną prysznicową. Nie bez znaczenia jest również dodawany do zestawu z mikrocementem lakier poliuretanowy z właściwościami antybakteryjnymi wysokiej klasy, dzięki któremu zabezpieczymy pokryte betonem powierzchnie przed rozwojem pleśni i grzybów.

Mikrocement nakłada się warstwą o grubości 2 mm, nie ma więc mowy o obciążaniu sufitu i konieczności wzmacniania jego konstrukcji. Jedyną wymaganą pracą jest wyrównanie i zagruntowanie powierzchni, na którą mikrocement ma być nakładany. Najlepiej zrobić to preparatem  FEST Grunt, następnie odczekać około 2-3 godzin i przystępować do aplikacji mikrocementu.

Call Now ButtonZadzwoń teraz