Skip to content Skip to footer

Dzięki swoim właściwościom, a więc wysokiej trwałości oraz swoistej elegancji, mikrocement w pierwszej kolejności został wykorzystany do estetycznego wykończenia posadzek. jego uniwersalność jednak sprawiła, że stosuje się go również jako betonowe wykończenie ścian, którym mikrocement nadaje strukturalny charakter. Dzięki mikrocementowi stworzenie loftowego stylu na ścianie stało się możliwe bez wydawania majątku na materiały wykończeniowe i farby, a efekt betonu na ścianie jest przy tym wyjątkowo odporny na czas.

Mikrocement a styl loftowy

Wraz z powstaniem stylu loft i modą na przemysłowe wykończenia wnętrz mikrocement stał się materiałem pożądanym i popularnym. Zastępuje on doskonale surowy beton, a jest przy tym łatwiejszy do nałożenia, wytrzymalszy, bardziej odporny na wilgoć, a dodatkowo nie pyli i nie powoduje problemów z utrzymaniem go w czystości. Można go stosować wszędzie, a w pomieszczeniach mokrych mikrocement stanowi wodoszczelną barierę. W łazienkach można go zresztą zastosować bezpośrednio na stare płytki ceramiczne, ponieważ ma właściwości adhezyjne, a to sprzyja stworzeniu betonowej ściany pod prysznicem z zastosowaniem industrialnej kabiny z metalowymi profilami i np. dużymi, czarnymi lampami. Sposobów zaaranżowania jest zresztą znacznie więcej, gdyż równie dobrze można na jednej ze ścian odsłonić cegłę, a do tego dodać wolno stojąca, stylizowaną wannę.

Betonowa ściana – aplikacja i zastosowanie mikrocementu

Samo nakładanie, czyli aplikacja mikrocementu jest dosyć łatwa, a do pracy potrzeba jedynie podstawowych narzędzi, jak paca, mieszadło, czy wałek. Jeżeli jednak nie masz wprawy lub czasu, a chcesz mieć fachowo wykonaną usługę, możesz skontaktować się z nami, a my skontaktujemy Cię z fachowcami pracującymi w naszym systemie.

Jeżeli jednak pragniesz wykonać pracę sam, pamiętaj, że położony na ścianę mikrocement zabezpiecza się wodoodpornym lakierem, dzięki czemu można stosować mikrocement w łazience i w kuchni. Warto również wiedzieć, ze tynk strukturalny z mikrocementu ma wysoką przyczepność i łatwo przylega do większości powierzchni, Można go aplikować na płyty gipsowo-kartonowe, płytki ceramiczne, beton, drewno, a nawet tworzywa sztuczne.

Betonowe ściany z mikrocementu są eleganckie, trwałe i sprawdzają się doskonale nie tylko w łazienkachsypialniach, kuchniach, czy innych wnętrzach, ale również na zewnątrz.

Zobacz, jak mikrocementu wygląda w gotowym mieszkaniu! W filmie pokazujemy realizację z warszawskiego Ursynowa. Kuchnia została pokryta mikrocementem Festfloor Life kolor GR1/2, a łazienka kolorem GR 5/6. Betonowa ściana Warszawa.

Call Now ButtonZadzwoń teraz