Skip to content Skip to footer

Mikrocement na schodach w Warszawie. Mikrocement schody Warszawa i okolice

Betonowe schody cieszą się coraz większą popularnością. Często pytacie nas o tego typu usługę, dlatego chcemy przybliżyć Wam proces tworzenia schodów z mikrocementu.

Ostatnia nasza realizacja mikrocementu na schodach miała miejsce w Warszawie. Do zrobienia było 17 stopni schodów w konstrukcji schodów jednobiegowych. W tym projekcie schody są widoczne z każdej części salonu. Dodatkowo mikrocement został położony na ścianie z boku schodów dla uzyskania efektu bryły.

Ocena stanu schodów

Przed rozpoczęciem prac zawsze jedziemy na inwestycję, aby schody obejrzeć i ocenić ich stan. Wspólnie z inwestorem omawiamy szczegóły projektu, wybieramy próbki i lakier. Nigdy nie zdarzyło się, aby schody były równe, ale spokojnie – na wszystko znajdziemy sposób. Na pewno ten etap jest kluczowy, jeżeli chodzi o oszacowanie kosztów wykonania schodów betonowych ponieważ dopiero na miejscu jesteśmy w stanie  ocenić stan schodów.  Przede wszystkim ile pracy będzie wymagało przygotowanie schodów, wykonanie mikrocementu oraz ile czasu na to poświęcimy.

mikrocement schody - przygotowanie

Etapy prac schodów z mikrocementu

Przy tej realizacji musieliśmy zredukować różnicę w wysokości stopni. Ostatni stopień był o 5cm wyższy od pozostałych dlatego od tego zaczęliśmy. W tym celu zamontowaliśmy szalunki pod wylewkę samopoziomującą.  Wcześniej schody zostały wyszlifowane oraz zagruntowane.

mikrocement schody warszawa - wyrównywanie stopni

Na stopnie została wylana wylewka, aby je wyrównać oraz zredukować różnice w ich wysokości.

mikrocement na schodach w Warszawie - wyrównywanie stopni

Równanie schodów pod mikrocement

Kolejną częścią prac było wklejenie narożników oraz wyrównanie podstopni. Podczas gdy wylewka wiąże i schnie my możemy zająć się krawędziami schodów. Z pewnością narożniki wzmocnią je oraz dodatkowo wyznaczą linię do równania podstopni. Ze względu na to, że mikrocement można aplikować wyłącznie na suche powierzchnie,  tak przygotowane schody zostawiamy na kilka dni do całkowitego wyschnięcia.

schody z mikrocementu w Warszawie schody z mikrocementu warszawa

Podobnie jak wcześniej  schody należy wyszlifować oraz zagruntować. Po wyschnięciu gruntu przystępujemy do aplikacji mikrocementu na schody. Zawsze kładziemy dwie warstwy, które są starannie szlifowane dzięki czemu schody są gładkie. Przy tej realizacji inwestor wybrał kolor RAL 7036 z lakierem matowym. 

Koszt schodów z mikrocementu w Warszawie 

Mikrocement na schodach w Warszawie cieszy się dużą popularnością ze względu na swoje dobre właściwości ścieralne oraz niepowtarzalny styl. Reasumując, szacunkowy koszt tej realizacji schodów z mikrocementu w  to 8000 – 10000 zł. Podana cena uwzględnia koszty usługi oraz materiału. 

Właściciele byli bardzo zadowoleni z efektu końcowego, a to dla nas jest najważniejsze!

Dowiedz się więcej o nas!

 

 

 • schody z mikrocementu warszawa - efekt końcowy
  Mikrocement schody – efekt końcowy.
 • Mikrocement schody Warszawa
  Równo wykonane krawędzie schodów.
 • Mikrocement schody Warszawa
  Widok schodów z salonu.
 • Mikrocement schody Warszawa
  Wykonane z delikatnymi przetarciami.
 • Mikrocement schody Warszawa.
  Widok z bliska na rogi i krawędzie.

 

 

Call Now ButtonZadzwoń teraz