Skip to content Skip to footer

 

Produkty

Nasze wszystkie realizacje wykonujemy na materiałach polskiej firmy Festfloor, która jest największym producentem mikrocementu w tej części Europy. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz sprawdzonym rozwiązaniom mają Państwo pewność, że materiał oraz usługa jaką Państwu dostarczamy, stoją na najwyższym poziomie.

Etapy prac

Wykonanie mikrocementu to kilkuetapowy proces obejmujący wybór koloru, przygotowanie podłoża, nałożenie mikrocementu oraz zabezpieczenie powierzchni lakierem.

 

Krok  1: Wybór koloru

Naszym klientom oferujemy bogatą paletę kolorów. Poza klasycznymi szarościami, mamy także biel, czerń  ciepłe beże, brązy, odcienie różu, zieleni i błękitu. W razie potrzeby możemy również przygotować inny kolor na zamówienie klienta. Na tym etapie badamy oczekiwania klienta – jaki efekt chce uzyskać, czy interesuje go bardziej gładkie wykończenie, czy może takie z większą ilością przypaleń oraz jaki stopień połysku lakieru go interesuje. Następnie wykonujemy próbki i przedstawiamy je klientowi do akceptacji. Zwykle wykonujemy ok. 2-3 próbek na płytach MDF.  Klient ma możliwość dotknięcia powierzchni (ręką lub stopą ;)), sprawdzenia, jak kolor prezentuje się w docelowym pomieszczeniu, w którym ma być wykonany mikrocement, i przy różnym oświetleniu (światło dzienne, oświetlenie sztuczne).

 Kliknij, by zobaczyć pełną paletę kolorów mikrocementu Festfloor

Krok  2: Przygotowanie podłoża

Przy rozpoczęciu prac bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie posadzki, na którą będzie aplikowany mikrocement. Na tym etapie sprawdzamy jakość podłoża, w tym czy występują na nim niepożądane pęknięcia. Prowadzimy ewentualne prace naprawcze (np. szycie pęknięć), oceniamy czy jest prawidłowa ilość dylatacji i w razie potrzeby wykonujemy nowe. Następnie dokładnie szlifujemy oraz oczyszczamy posadzkę. Przy tych pracach możemy zniwelować niewielkie nierówności posadzki. Jeśli posadzka jest bardzo nierówna lub wymaga podniesienia, konieczne może być wykonanie wylewki samopoziomującej i odczekanie aż wyschnie. Następnie gruntujemy dwukrotnie całą powierzchnię i wklejamy siatkę z włókna szklanego na mostek sczepny. Po wyschnięciu i ponownym szlifowaniu nakładamy drugą warstwę mostka sczepnego. Warstwa siatki ma za zadanie zablokować pęknięcia i rysy, które mogą powstać na wylewce, tak aby nie uwidoczniły się one na mikrocemencie.

Krok  3: Aplikacja mikrocmentu

Mikrocement nakładany jest w dwóch cienkich warstwach. Używamy do tego pacy, uwzględniając życzenia klienta co do efektu końcowego – efekt gładki lub z widocznymi przypaleniami. Po wyschnięciu każdą warstwę szlifujemy i odkurzamy.

Krok  4: Lakierowanie

Ostatnim etapem jest zabezpieczenie mikrocementu. W tym celu powierzchnia jest dwukrotnie lakierowana lakierem poliuretanowym. Do wyboru mają Państwo jeden z trzech efektów lakieru: matowy, satynowy, błyszczący. Dzięki zastosowaniu lakieru powierzchnia jest gładka, odporna na wodę, zabrudzenia oraz łatwa w utrzymaniu w czystości.

 

Posadzka po wykonaniu powinna odstać 7 dni, aby lakier jak mikrocement w pełni się utwardziły i były odporne na użytkowanie.

Call Now ButtonZadzwoń teraz