Skip to content Skip to footer

Coraz więcej klientów jest zainteresowanych łączeniem posadzki z mikrocementu z innymi materiałami np. płytkami lub drewnem.  Czy takie połączenie jest możliwe do wykonania? A jeśli tak, to jak należy przygotować podłoże? Już śpieszymy z odpowiedzią.

 

W jednej z naszych realizacji latem tego roku klienci poprosili, byśmy wykonali posadzkę betonową z mikrocementu w ich nowym domu w Ożarowie. Zgodnie z projektem mikrocement miał być położony w korytarzu i kuchni i łączyć się z drewnianym parkietem w części salonowej.

Połączenie drewna i betonu jest nie tylko modne, ale bardzo praktyczne. Mikrocement w kuchni to jednolita powierzchnia bez fug i odporność na wodę, a więc łatwe sprzątanie i spokojny sen, że nawet pęknięta rura pod zlewem nie zniszczy parkietu.

Jak zatem połączyć mikrocement z drewnem, by uzyskać równą powierzchnię?

 

Jak łączyć mikrocement z drewnem – przygotowanie podłoża

Inwestycja w Ożarowie to nowo postawiony dom jednorodzinny. Klienci skontaktowali się ze mną wcześniej, by ustalić, jak ich ekipa wykończeniowa powinna przygotować posadzkę. Jako że deska parkietowa ma 12 mm a system mikrocementu zaledwie 3 mm, w części kuchennej, gdzie miał być położony mikrocement, należało wykonać wylewkę o grubości 9 mm. Ważne jest, by takie rzeczy ustalać możliwie wcześnie, ponieważ wylewka betonowa musi dobrze wyschnąć. Średnio na każdy jeden milimetr grubości wylewki należy odczekać jeden dzień. Dopiero po tym czasie można bezpiecznie rozpocząć właściwe prace związane z aplikacją mikrocementu.

Zgodnie z zaleceniami producenta mikrocementu, taką wylewkę należy dodatkowo wzmocnić mostkiem szczepnym z siatką, a następnie aplikować 2 warstwy mikrocementu oraz lakieru tak jak zawsze. W tym przypadku zastosowaliśmy dodatkowo podkład pod lakier, gdyż w domu mieszkają zwierzaki i małe dzieci, a podkład zwiększa ochronę przed plamami.

 

Jak łączyć mikrocement z drewnianym parkietem?

Po zakończeniu prac mikrocementowych, na budowę wkroczyła ekipa od parkietu. Gdy po wykonaniu mikrocementu wchodzi inna ekipa,  zawsze uczulam klientów, że posadzka z mikrocementu musi być w tym czasie dokładnie zabezpieczona (najlepiej podkładem filcowym) – w końcu to finalna warstwa dekoracyjna a nie betonowa wylewka, jak czasem zdają się myśleć inni budowlańcy!

W tym przypadku parkieciarze obeszli się z posadzką łagodnie 😉 a na koniec wypełnili łączenie między parkietem a mikrocementem masą dylatacyjną.

Podczas aplikacji mikrocementu towarzyszyła nam kamera Festfloor – zapraszam do obejrzenia filmów!

Posadzka z mikrocementu Ożarów

mikrocement Ożarów

Mikrocement Ożarów

Mikrocement w domu w Ożarowie koło Warszawy

Mikrocement Ożarów pod Warszawą

 

Szukasz wykonawcy mikrocementu w Warszawie i okolicach? Zadzwoń lub napisz.

Call Now ButtonZadzwoń teraz