Skip to content Skip to footer

Czy mikrocement może być tylko szary? Absolutnie nie! Dzięki bogatej ofercie kolorystycznej możemy uzyskać dowolny odcień, na przykład…. różowy! Latem tego roku mieliśmy przyjemność brać udział w wykończeniu wnętrza kawiarni MOD Donuts przy ul. Paryskiej 37 na warszawskiej Saskiej Kępie. Zobaczcie naszą posadzkę betonową z różowego mikrocementu!

 

Mikrocement w kawiarni

MOD Donuts na Pradze to już drugi lokal tej mini-sieci z pączkami (pierwszy znajduje się na Mokotowie przy ul. Oleandrów 8). Malutki lokal utrzymany jest cały w różowej kolorystyce w odcieniu NCS 2040-R. Mamy tutaj różową żłobioną ladę, różową posadzkę z mikrocementu oraz blaty pokryte tym samym mikrocementem. Z kolei ściany są jasne, białe, z tradycyjnymi płytkami przywodzącymi na myśl francuskie kawiarnie. Wystrój wnętrza uzupełniają świeże i suszone kwiaty oraz kilimy w stylu boho.

Takie wnętrze idealnie pasuje do sprzedawanych w środku słodkości: pączków z dziurką produkowanych ręcznie na bazie polsko-francuskiej receptury i naturalnych składników najwyższej jakości. Jak podkreślają założycielki kawiarni, MOD donuts to „francuska interpretacja amerykańskich donutów w wersji SLOW”. Można tam zamówić kawę oraz obłędnie pyszne pączki z bajecznymi polewami: kokos, solony karmel, Oreo, mango… Kolekcje smakowe zmieniają się z każdym sezonem, dlatego warto wybrać się tam o różnych porach roku. Latem najbardziej przypadł nam do gustu donut z białą czekoladą z borówką 🙂

 

Posadzka z mikrocementu na istniejących płytkach

Mikrocement można stosować na istniejące podłoże bez konieczności jego skuwania pod warunkiem, że podłoże jest nośne, równe i stabilne. W tym przypadku na posadzce były płytki imitujące drewno, które zupełnie nie pasowały do wystroju kawiarni.

Jako przygotowanie podłoża pod mikrocement użyliśmy zestawu mostka szczepnego z siatką z włókna szklanego. Dzięki niemu uzyskaliśmy odpowiednią przyczepność mikrocementu do podłoża oraz zapobiegliśmy przebijaniu fug. Następnie zastosowaliśmy dwie warstwy mikrocementu, a na koniec podkład pod lakier oraz bardzo odporny lakier poliuretanowy przeznaczony do lokali użytkowych i miejsc narażonych na wzmożony ruch pieszy.

Zobaczcie, jak wyglądały prace wykończeniowe…

…oraz efekt końcowy:

Różowy mikrocement Saska Kępa
Różowy mikrocement Saska Kępa
Różowy mikrocement Saska Kępa
Różowy mikrocement Saska Kępa
Mikrocement blat Saska Kępa
Mikrocement blat Saska Kępa
Mikrocement blat Saska Kępa
Mikrocement blat Saska Kępa
Różowy mikrocement Saska Kępa
Różowy mikrocement Saska Kępa
Mikrocement Saska Kępa
Mikrocement kawiarnia Saska Kępa
Call Now ButtonZadzwoń teraz