Coraz więcej klientów jest zainteresowanych łączeniem posadzki z mikrocementu z innymi materiałami np. płytkami lub drewnem. Czy takie połączenie jest możliwe do wykonania? A jeśli tak, to jak należy przygotować podłoże? Już śpieszymy z odpowiedzią.
W jednej z naszych realizacji latem tego roku klienci poprosili, byśmy wykonali posadzkę betonową z mikrocementu w ich nowym domu w Ożarowie. Zgodnie z projektem mikrocement miał być położony w korytarzu i kuchni i łączyć się z drewnianym parkietem w części salonowej.
Połączenie drewna i betonu jest nie tylko modne, ale bardzo praktyczne. Mikrocement w kuchni to jednolita powierzchnia bez fug i odporność na wodę, a więc łatwe sprzątanie i spokojny sen, że nawet pęknięta rura pod zlewem nie zniszczy parkietu.
Jak zatem połączyć mikrocement z drewnem, by uzyskać równą powierzchnię?
Jak łączyć mikrocement z drewnem – przygotowanie podłoża
Inwestycja w Ożarowie to nowo postawiony dom jednorodzinny. Klienci skontaktowali się ze mną wcześniej, by ustalić, jak ich ekipa wykończeniowa powinna przygotować posadzkę. Jako że deska parkietowa ma 12 mm a system mikrocementu zaledwie 3 mm, w części kuchennej, gdzie miał być położony mikrocement, należało wykonać wylewkę o grubości 9 mm. Ważne jest, by takie rzeczy ustalać możliwie wcześnie, ponieważ wylewka betonowa musi dobrze wyschnąć. Średnio na każdy jeden milimetr grubości wylewki należy odczekać jeden dzień. Dopiero po tym czasie można bezpiecznie rozpocząć właściwe prace związane z aplikacją mikrocementu.
Zgodnie z zaleceniami producenta mikrocementu, taką wylewkę należy dodatkowo wzmocnić mostkiem szczepnym z siatką, a następnie aplikować 2 warstwy mikrocementu oraz lakieru tak jak zawsze. W tym przypadku zastosowaliśmy dodatkowo podkład pod lakier, gdyż w domu mieszkają zwierzaki i małe dzieci, a podkład zwiększa ochronę przed plamami.
Jak łączyć mikrocement z drewnianym parkietem?
Po zakończeniu prac mikrocementowych, na budowę wkroczyła ekipa od parkietu. Gdy po wykonaniu mikrocementu wchodzi inna ekipa, zawsze uczulam klientów, że posadzka z mikrocementu musi być w tym czasie dokładnie zabezpieczona (najlepiej podkładem filcowym) – w końcu to finalna warstwa dekoracyjna a nie betonowa wylewka, jak czasem zdają się myśleć inni budowlańcy!
Od 2019 roku zajmujemy się wykończeniami podłóg, schodów i łazienek, głównie w Warszawie i okolicach. Pracujemy na materiałach marki Resistone i stale rozwijamy nasze umiejętności. Prowadzimy szkolenia i dzielimy się wiedzą na YouTube.
Mikrocement na ścianach i podłogach to jedno z najmodniejszych rozwiązań w nowoczesnych wnętrzach. Minimalistyczny wygląd, brak fug i wyjątkowa trwałość sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na ten materiał. Jednak jego aplikacja wymaga odpowiedniego przygotowania i znajomości techniki. Jak położyć mikrocement krok po kroku? Jakie narzędzia będą potrzebne i na co zwrócić uwagę, by […]
Klasyczne płytki, drewno, a może beton? Jeśli szukasz trwałego, eleganckiego i wszechstronnego materiału wykończeniowego, który sprawdzi się zarówno na podłodze, ścianie, jak i blacie – mikrocement może być strzałem w dziesiątkę. Bez fug, bez skomplikowanego montażu, bez ograniczeń. Tworzy jednolitą powierzchnię, która wygląda nowocześnie, jest odporna na uszkodzenia i łatwa w pielęgnacji. Nic dziwnego, że […]
Mikrocement to wysokiej jakości powłoka cementowa, składająca się z polimerów oraz wyselekcjonowanych wypełniaczy mineralnych o bardzo małej granulometrii (grubość 2-4 mm), zabarwiona szerokim wachlarzem barwników.
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.ZgodaPolityka prywatności