Mieszknie z posadzką z mikrocementu.

21

luty

hello world!

Beton architektoniczny, czyli dekoracyjny od kilku sezonów jest hitem w aranżacji wnętrz. Do wykończenia ścian stosuje się z upodobaniem tynki dekoracyjne, a także używa się go na posadzki, pomimo tego, że podłogi są narażone na znacznie większą eksploatację. Ma to jednakże swoje zalety, gdyż mikrocement wykorzystuje się do tworzenia jednolitych, bezspoinowych powierzchni i bez konieczności zastosowania dylatacji. Posadzka betonowa to nowoczesny design, który możesz zastosować również w swoim mieszkaniu. A oto kilka inspiracji.

Posadzka betonowa jasna i ciemna

Beton kojarzymy jedynie z kolorem szarym, ale nie mikrocement FESTFLOOR Life, który przyjmuje dowolny odcień zarówno szarości, jak i jakiegokolwiek innego koloru, który sobie wybierzesz.

Przy aranżowaniu pomieszczenia jasnego można zastosować odcienie jasnej szarości, beżu, a także bieli.

Dla uzyskania odcienia, który odmieni całą przestrzeń pomieszczenia wystarczy dodać do mikrocementu odpowiedniego pigmentu.

Uzyskanie ciemnych kolorów, jak brązy, granaty, grafit, a nawet czerń nie nastręcza żadnych trudności. Są one przy tym łatwiejsze w utrzymaniu eleganckiego wyglądu, na jasnych posadzkach betonowych zabrudzenia widać wyraźniej.

Mikrocement użyty na posadzkę gwarancją trwałości na lata

Estetyka jest ważna, ale równie przy posadzce jest jej odporność na uszkodzenia mechaniczne. Mikrocement nie jest zwyczajnym drobnym cementem, ale powstaje na bazie dyspersji polimerowej i cementów specjalnych, które podnoszą jego wytrzymałość. Dzięki temu jest on użyteczny nie tylko w mieszkaniach, ale coraz częściej używany jest na posadzki w obiektach o znacznie większym natężeniu ruchu, np. w muzeach, kawiarniach, czy centrach handlowych. Charakteryzuje się tym, ze ma dużą przyczepność do podłoża i może być aplikowany na takie materiały jak anhydryt, wylewka betonowa, lastryko, glazura, czy gres. Ogromną zaletą posadzki z mikrocementu jest łatwość utrzymania, którą można pielęgnować zwyczajnym detergentem rozpuszczonym w wodzie. Mikrocement ma również zastosowanie, dzięki dużej przewodności ciepła, do posadzek z systemem ogrzewania podłogowego, dzięki czemu odczuwasz  przyjemne ciepło stopami. Chociaż niemniej przyjemne wizualnie, takiego komfortu nie zapewniają np. podłogi z desek.

Łączenie z betonem innych materiałów

W aranżacji wnętrz wykorzystywanie połączeń materiałów jest ostatnio zauważalnie coraz popularniejsze. Jest to widoczne szczególnie w kuchni, gdzie można wykorzystać dla wystroju stal ze sprzętów AGD, w połączeniu z betonem z posadzki, cegłami ze ścian i drewna z kuchennych mebli. Tak, by wszystko tworzyło razem przytulny i swojski klimat.

Mikrocement przy tym jest dosyć wyjątkowy, ponieważ można dzięki niemu stwarzać wnętrza chłodniejsze w odbiorze, jak i cieplejsze, a wszystko zależy od zastosowania odpowiednich dodatków. Połączenia z kamieniem naturalnym, z drewnem i stalą oraz dobierając odpowiednią kolorystykę dla posadzki, możemy stwarzać niepowtarzalne ekspresje, a do tego twardy beton w pomieszczeniach doskonale sprawdza się w połączeniu z miękkimi dywanami, a także tekstyliami.

Posadzka betonowa i drewno

Projektanci, spece od designu, czy eksperci materiałowi, wszyscy oni pracują na rzecz stwarzania rozwiązań, których ilość i jakość zdumiewa. Korzystając z ich pracy i porad można dobrać do siebie rozwiązanie, które będzie ekonomicznie do przyjęcia, a efektem odmieni naszą domową przestrzeń. Można przy tym powrócić do źródeł, czyli do połączenia betonu z drewnem, gdzie mikrocement będzie spełniał rolę opoki, a drewno wnętrze ociepli, czyniąc je przytulnym. Takie połączenie zawsze zaowocuje sukcesem!

Zobacz

Inne artykuły

21

luty

Mieszknie z posadzką z mikrocementu.

Beton architektoniczny, czyli dekoracyjny od kilku sezonów jest hitem w aranżacji wnętrz. Do wykończenia ścian stosuje się z upodobaniem tynki dekoracyjne, a także używa się go na posadzki, pomimo tego, że podłogi są narażone na znacznie większą eksploatację. Ma to jednakże swoje zalety, gdyż mikrocement wykorzystuje się do tworzenia jednolitych, bezspoinowych powierzchni i bez konieczności […]

Czytaj więcej

21

grudzień

Dylatacje – dlaczego są tak ważne?

Co to jest dylatacja?Dylatacja to celowo utworzona szczelina, która pozwala zminimalizować skutki powstających w betonie naprężeń i uniknięć pęknięć. Betonowa wylewka podczas wiązania a także później podczas użytkowania (np. pod wpływem zmian temperatur wynikających z używania ogrzewania podłogowego) kurczy się i rozszerza. Brak dylatacji posadzki może prowadzić do jej pękania, wypaczania i innych szkód. Dylatacje […]

Czytaj więcej
Mikrocement to wysokiej jakości powłoka cementowa, składająca się z polimerów oraz wyselekcjonowanych wypełniaczy mineralnych o bardzo małej granulometrii (grubość 2-4 mm), zabarwiona szerokim wachlarzem barwników.
Copyright © 2023 by Pracowniabetonu. Mikrocement Warszawa
projekt i wykonanie: semconcept.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram