Różowa posadzka z mikrocementu w kawiarni na Saskiej Kępie
10
listopad
hello world!
Spis treści
Czy mikrocement może być tylko szary? Absolutnie nie! Dzięki bogatej ofercie kolorystycznej możemy uzyskać dowolny odcień, na przykład…. różowy! Latem tego roku mieliśmy przyjemność brać udział w wykończeniu wnętrza kawiarni MOD Donuts przy ul. Paryskiej 37 na warszawskiej Saskiej Kępie. Zobaczcie naszą posadzkę betonową z różowego mikrocementu!
Mikrocement w kawiarni
MOD Donuts na Pradze to już drugi lokal tej mini-sieci z pączkami (pierwszy znajduje się na Mokotowie przy ul. Oleandrów 8). Malutki lokal utrzymany jest cały w różowej kolorystyce w odcieniu NCS 2040-R. Mamy tutaj różową żłobioną ladę, różową posadzkę z mikrocementu oraz blaty pokryte tym samym mikrocementem. Z kolei ściany są jasne, białe, z tradycyjnymi płytkami przywodzącymi na myśl francuskie kawiarnie. Wystrój wnętrza uzupełniają świeże i suszone kwiaty oraz kilimy w stylu boho.
Takie wnętrze idealnie pasuje do sprzedawanych w środku słodkości: pączków z dziurką produkowanych ręcznie na bazie polsko-francuskiej receptury i naturalnych składników najwyższej jakości. Jak podkreślają założycielki kawiarni, MOD donuts to „francuska interpretacja amerykańskich donutów w wersji SLOW”. Można tam zamówić kawę oraz obłędnie pyszne pączki z bajecznymi polewami: kokos, solony karmel, Oreo, mango… Kolekcje smakowe zmieniają się z każdym sezonem, dlatego warto wybrać się tam o różnych porach roku. Latem najbardziej przypadł nam do gustu donut z białą czekoladą z borówką 🙂
Posadzka z mikrocementu na istniejących płytkach
Mikrocement można stosować na istniejące podłoże bez konieczności jego skuwania pod warunkiem, że podłoże jest nośne, równe i stabilne. W tym przypadku na posadzce były płytki imitujące drewno, które zupełnie nie pasowały do wystroju kawiarni.
Jako przygotowanie podłoża pod mikrocement użyliśmy zestawu mostka szczepnego z siatką z włókna szklanego. Dzięki niemu uzyskaliśmy odpowiednią przyczepność mikrocementu do podłoża oraz zapobiegliśmy przebijaniu fug. Następnie zastosowaliśmy dwie warstwy mikrocementu, a na koniec podkład pod lakier oraz bardzo odporny lakier poliuretanowy przeznaczony do lokali użytkowych i miejsc narażonych na wzmożony ruch pieszy.
Od 2019 roku zajmujemy się wykończeniami podłóg, schodów i łazienek, głównie w Warszawie i okolicach. Pracujemy na materiałach marki Resistone i stale rozwijamy nasze umiejętności. Prowadzimy szkolenia i dzielimy się wiedzą na YouTube.
Szukasz trwałego i stylowego wykończenia ścian, ale nie wiesz, czy postawić na mikrocement, czy beton architektoniczny? Oba materiały robią wrażenie, ale różnią się nie tylko wyglądem, lecz także sposobem montażu, wagą i funkcjonalnością. W tym poradniku podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przed wyborem, dla kogo lepszy będzie mikrocement, a komu bardziej opłaci się zainwestować w […]
Mikrocement kusi wyglądem, ale czy naprawdę warto się na niego zdecydować? W tym artykule rozkładamy go na czynniki pierwsze – bez ściemy, schematów i pustych zachwytów. Sprawdzamy, jak wypada na tle płytek, drewna czy żywicy, gdzie błyszczy, a gdzie może zawieść. Jeśli stoisz przed decyzją i chcesz wiedzieć, jakie są realne wady i zalety mikrocementu, […]
Mikrocement to wysokiej jakości powłoka cementowa, składająca się z polimerów oraz wyselekcjonowanych wypełniaczy mineralnych o bardzo małej granulometrii (grubość 2-4 mm), zabarwiona szerokim wachlarzem barwników.
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.ZgodaPolityka prywatności